ماري جاوانا، تومور مغزي و آسپرين جزء متهمان رديف اول پرونده مرگ بروس لی معروف ترین هنرپیشه رزمی کار دنیای سنیما هستند

 

راز مرگ اژدها

 

در هنگ كنك و آمريكا هر چند وقت يك بار شايعه مرگ او بر سر زبان مي افتاد و بعد تكذيب مي شد.خودش مي گفت:« یک تلفن جالبی  داشتم. از يكی از روزنامه های معروف هنگ كنگ به من زنگ زده بودند و مي خواستند ببينند كه من زنده هستم يا نه . من هم گفتم اگر من مرده ام ، پس شما الان داريد با چه کسی صحبت مي كنيد؟! » و این یعنی هرچندوقت یک بار موجي از اخبار و شايعات حول و حوش او به راه مي افتاد. شايعاتي كه كانون آن كسي نبود جز بروس لي، ستاره معروف سينما و استاد هنرهاي رزمي. اما بالاخره اين شايعه ها كار دست او داد چون اخرين بار وقتي شايعه مرگ او همه جا پیچید، خيلي زود رنگ حقيقت به خودش گرفت. باور کردنی نبود اما خبر صحت داشت و بروس لي واقعا مرده بود. اما حتی مرگ بروس لی هم پایان ماجرا نبود ، و شایعه ها درباره این مرد افسانه ای همچان ادامه داشت و در گوشه و کنار دنیا همه از دلیل واقعی مرگ او حرف می زدند و یک سوال دهان به دهان تکرار می شد:« آیا بروس لی بر اثر حادثه مرده است یا به قتل رسیده ؟!» هیچ کس جوابی برای این سوال نداشت.

 

 

هر چند همه تحقيقات علت مرگ او را ورم مغزي نشان مي داد (ورم مغزي همراه با جمع شدن مايعات) اما هيچ وقت معلوم نشد اين تورم چرا در مغز بروس لي ايجاد شد. شاید به همین خاطر است که خيلي ها اتفاقاتي را كه در يكي از روزهای آغازین تابستان 1973 براي او افتاد را كليد مرگ او مي دانند. همسر او ليندا در اين باره مي گويد:« بروس راس ساعت ۲ بعدازظهر با "ریموند چو" تهیه کننده فیلم ملاقات داشت. اين ملاقات در خانه و در باره آخرين فيلم بروس لي بود.»

طبق گفته هاي همسر بروس آنها تا ساعت 4 بعد از ظهر در خانه كار کردند و بعد با ماشين به خانه يكي ديگر از بازيگران فيلم جديد بروس لي رفتند. تینگ پی یک هنرپیشه تایوانی بود که قرار بود در فیلم بازی مرگ بازیگر نقش اصلی زن باشد. این سه نفر در خانه تینگپی فیلم نامه را مرور کردند و بعد از آن "چو" آنها را ترک کرده و به یک مهمانی شام رفت.

 

درد سر

 

بروس و تینگ پی هم قرار بود با فاصله كمي بعد از "چو" به همان مهماني بروند اما وقتی مدتی گذشت و از آنها خبری نشد همه نگران شدند. با دير كردن انها چو براي پيگيري قضيه به خانه تينگ پي تلفن زد و فهیمد که بروس خوب نیست و خوابیده است. بعد از شنیدن این خبر ، چو به شدت نگران شد و نزديك ساعت 7 به خانه هنرپيشه تايواني گشت . تينگ پي به او خبرداد كه بروس لي خوابيده و او نمي تواند بيدارش كند چون بروس به خاطر سردردش تعدادی قرص خورده است . "چو" که حالا دیگر واقعا نگران شده بود هر قدر تلاش کرد موفق نشد او را بيدار كند.

به همين دليل "چو" مجبور شد با پزشک مخصوص بروس تماس بگیرد . دکتر خيلي زود خودش را به خانه پینگ لی  رساند و با دیدن وضعیت بروس دستور داد که خیلی سریع او را به بیمارستان برسانند، اما قبل از رسیدن به "بیمارستان ملکه الیزابت" بروس تمام کرده بود . گرچه پزشکش در طول راه ده دقیقه تمام تلاش می کرد كه او را احيا كند اما موفق نشد.

+ نوشته شده در  شنبه پانزدهم اسفند ۱۳۸۸ساعت   توسط   |